Zadawaj pytania innym użytkownikom i ekspertom, dziel się wiedzą z innymi i zdobywaj informacje.

Dołącz do społeczności pasjonatów budowy, wykończenia, urządzenia Twojego domu oraz aranżacji ogrodu.
0 głosów
33 wizyt
pytanie zadane w Wykończenie wnętrz przez użytkownika
Jak nakładacie gładź gipsową na sufit, żeby nie spadała na podłogę :) ? Może tylko ja mam taki problem więc proszę o porady.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika
Najpierw nałóż gips na większy kawałek ściany pacą i delikatnie wyrównaj, żeby nie dawać w jednym miejscu wszystkiego, tylko, żeby zrobić mniej więcej równo pokryta większą powierzchnię. Później wyrównaj to zbierając nadmiar szpachelką do gipsu o szerokości około 60-80cm. Tak małymi krokami powinno pójść ok. Przeważnie spada dużo jak nakładasz bezpośrednio na szpachelkę i z niech chcesz od razu nakładać. Tak się nie uda.
0 głosów
odpowiedź przez użytkownika
Polecam nakładanie gładzi na sufit za pomocą wałka do gładzi. Są to często wałki malarskie ale z długim i twardym włosiem. Możesz nałożyć równomiernie gładź jak farbę na większą powierzchnię bezpośrednio z podłogi bez drabiny. Nałóż ją na 2 razy najpierw w jedną stroną potem w drugą stronę - prostopadle.

Po nałożeniu gładzi możesz ją wyrównać dużym piórem do gładzi najlepiej około metrowym, do którego również możesz kupić przedłużkę jak do wałka. Pióro dobre kosztuje około 200zł. Jest miękkie i na prawdę daje świetny efekt. Ważne, żeby nie dociskać go do sufitu za mocno i nie zbierać całej nałożonej gładzi tylko ją wyrównywać miejsce obok miejsca.

Im dokładniej zrobisz tym mniej szlifowania będzie na końcu i efekt będzie lepszy. Na pewno potrzeba trochę wprawy i warto najpierw poćwiczyć na ścianie.

Bardzo ważne, żeby nie oszczędzać na gładzi. Kup gotową np. Knaufa i przemieszaj ją przed użyciem. Gładź musi mieć płynna konsystencję bez żadnych grudek.
0 głosów
odpowiedź przez użytkownika
Zabierałem się za to u siebie w domu, ale musze przyznać, że robiłem to pierwszy i ostatni raz. Koszmar. Bardzo męczące fizycznie dla niewprawionej osoby. Ktoś kto pierwszy raz kładzie gładź zamęczy się robieniem tego na suficie.

Jeżeli masz dużo wolnego czasu na późniejsze szlifowanie i sporo chęci w zapasie to spróbuj i napisz jak poszło i ile zajęło :)
0 głosów
odpowiedź przez użytkownika
Radzę weź fachowca. Jak nie masz wprawy zarąbiesz się szlifowaniem. Ja tak zrobiłem na początku i szlifowałem z 8 godzin sufit 50m2 :)

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 118 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 296 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 216 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia w Wykończenie wnętrz przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 4 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 391 wizyt
+2 głosów
7 odpowiedzi 55 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2017 w Budowa domu przez użytkownika niezalogowany
+2 głosów
12 odpowiedzi 277 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2017 w Budowa domu przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
4 odpowiedzi 48 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 417 wizyt
+1 głos
14 odpowiedzi 987 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2017 w Wykończenie wnętrz przez użytkownika niezalogowany
...